00
nap
van hátra.

Három magyar arany egy napon Utrechtben

Két nap után a harmadikok voltunk az EYOF éremtáblázatán, csak az oroszok és a spanyolok előztek meg minket 49 európai ország versengésében, de az aranyak számát illetően velük is döntetlenre álltunk.

Szerdán az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 3. napján beindultak az úszóink: Szilvási Gréta 200 méter vegyesen 2 perc 19.32 másodperces idővel aranyat nyert, ráadásul a 400-on nagy fölénnyel győztes brit Abbie Woodot előzte meg. Matyasovszky Dalmán (a képen) már kedden lehetett látni, hogy jó formában van, 100 méter háton nem is tudta senki megelőzni, 1:02.60-nal lett EYOF-bajnok. A fiúknál Varga Dominik múlta felül a várakozásainkat, a svéd Fredriksson mögött második helyen csapott célba 200 háton, ideje 2 perc 05.01 másodperc.

A vártnál jobban kellett izgulnunk a kalapácsvetésben nagy esélyesnek kikiáltott Halász Bencéért, sokáig ukrán riválisa vezetett, de a negyedik sorozatban 74 méter 63 cm-re repült a kezéből az 5 kg-os szer, és ez aranyat ért.

Judóban nem lehettek aranyos álmaink, de Balázs Nikoletta azzal is kellemes meglepetést okozott, hogy az 57 kg-os súlycsoportban ötödik helyen végzett. Előbb a negyeddöntőben kikapott a későbbi győztes holland Hilde Jagertől, majd a bronzért a török Seyis győzte le.

Hiába vártunk elődöntőbe jutást a teniszezőknél első kiemelt Gálfi Dalmától… Már kedd este sántikált és nagyon elfáradt a dupla meccstől. Sajnos nem tudott regenerálódni és az esélytelenebb moldáv Anastasia Deiuc 7:5, 6:3-ra verte. Még csúnyábban búcsúzott Valkusz Máté: a svájci Osmakcic 6:1, 6:0-ra lelépte az eddig remeklő magyart.

Atlétikában Nagy Csaba Olivér egyéni legjobbal, 14 méter 29 cm-rel 6. helyen végzett hármasugrásban.

Kéziseinknek két vereség után is maradt esélyük az elődöntőbe kerülésre, ehhez a svédek ellen 5 góllal kellett volna nyerni, a vége 25:25 lett.

Kosaras lányaink felszabadultan, már biztos csoportelsőként játszhattak a belgákkal és győztek is 72:54-re az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.

A nap magyar vonatkozású részletes eredményeit itt megtalálja.

Fotók: Kovács Anikó / MOB

Fáklyafutás program

Rendező

GyőrGyőr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Hivatalos partnerek

Magyarország KormányaMagyar Olimpiai BizottságMagyar Atlétikai SzövetségMagyar Judo SzövetségMagyar Kerékpár SzövetségMagyar Kézilabda SzövetségMagyar Kosárlabda SzövetségMagyar Röplabda SzövetségMagyar Tenisz SzövetségMagyar Torna SzövetségMagyar Úszó SzövetségMagyar Kajak-Kenu SzövetségSzéchenyi István Egyetem