00
nap
van hátra.

Matyasovszky Dalma újra aranyérmes, Ferenczi Melinda ezüstöt nyert

Az EYOF zárónapján, a leány kosárválogatott bronzérme után újabb érmekkel gyarapodott a magyar dicsőségtábla. A nemzetek közötti éremtáblázaton Magyarország a 4. helyen végzett.

A XII. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál péntek délutáni versenyszámaiban az atléták, az úszók és a tornászok hozhattak még érmeket, végül az úszó Matyasovszky Dalma (EuropTec-Zalavíz ÚK, edzője Horváth Csaba) arany-, a rövidtávfutó Ferenczi Melinda (Zalaszám-ZAC, Kálmán Ferenc) ezüstéremmel zárt.

Úszásban hét döntőben voltak versenyzőink  érdekeltek. A nap utolsó előtti egyéni fináléjában, 200 méteres háton Matyasovszky Dalma alaposan megjavítva eddigi legjobbját, biztosan nyerte meg, a 100 hát után a hosszabbik távon is az aranyérmet. Dalma 2:13.71-es ideje új EYOF-rekord, a régit 2005-óta nem tudták megdönteni.

A további számokban 100 háton Varga Dominik 4., 100 mellen Török Eszter 5., 100 gyorson Szucsik Bence és 200 gyorson Buskó Csenge 6., Felkai Boglárka 100 pillangón  a 7. lett.
Az úszó program utolsó számában a leány 4x100-as vegyes váltóban az utolsó 50 méterre fordulva még a magyar váltó a harmadik helyen haladt a cél felé, de a spanyolok végül megelőzték lányainkat, a Matyasovszky Dalma, Török Eszter, Felkai Boglárka Zsuzsanna, Buskó Csenge összeállítású négyes 4. lett.

Atlétikában Ferenczi Melinda a legjobb időt futva került a fináléba 200 méteren. A döntőben is megállta a helyét a zalaegerszegi lány, igaz holland riválisa megelőzte, de 24.11 mp-es egyéni csúcsa ezüstérmet jelentett számára.
A nap további magyar vonatkozású döntőiben Kis Réka rúdugrásban, elmaradva eddigi legjobbjától 13. lett.  A 4x100 méteres fiúváltó a 8. helyen ért a célba. Távolugrásban Schmidtka Vince az első ugrásánál megsérült, így helyezetlenül zárta a viadalt.

Tornában Kardos Botond három szeren is kiharcolta a döntőben való részvétel jogát. A legelőkelőbb helyezését talajon érte el, itt 4., lovon az 5., korláton a 7. helyen végzett. Dudás Norbert a  tartalék  sorból előlépve szerepelhetett gyűrűn a fináléba, ahol 7. lett.

A nap magyar vonatkozású részletes eredményeit itt megtalálja

A XII. Nyári EYOF záróünnepségét pénteken este rendezik.

A magyar küldöttség ezzel befejezte utrechti szereplését. A mérleg 14 érem, ebből 8 arany, 3 ezüst, 3 pedig bronz. Az egyes érmeken négy sportág osztozik: az atléták (4 – 1 – 0), az úszók (3 – 1 – 0), a judósok (1 – 1 – 0) és a kosárlabdázók (1 bronzérem).

A magyar dicsőség táblát itt megtekintheti

Nemzetek közötti éremtáblázat alapján:

Fáklyafutás program

Rendező

GyőrGyőr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Hivatalos partnerek

Magyarország KormányaMagyar Olimpiai BizottságMagyar Atlétikai SzövetségMagyar Judo SzövetségMagyar Kerékpár SzövetségMagyar Kézilabda SzövetségMagyar Kosárlabda SzövetségMagyar Röplabda SzövetségMagyar Tenisz SzövetségMagyar Torna SzövetségMagyar Úszó SzövetségMagyar Kajak-Kenu SzövetségSzéchenyi István Egyetem