nap
van hátra.

MOB sajtóközlemény: Győzelem az olaszok ellen, vereség a dánoktól

Remekül kezdett a magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF): a labdajátékban mindig mumusnak számító olaszokat sikerült, időnként nagyszerű játékkal, 68-60-ra legyőzni.

Az első negyedben Kuttor Enikő volt a legeredményesebb játékosunk, de aztán szerencsére feljavult hozzá a palánk alatt szinte tarthatatlan Kiss Virág.

Az első 10 perc végén 21-17-re vezettünk, a félidőben 37-34 volt a javunkra.

A legjobban a harmadik negyedben játszottunk, amikor kiválóan védekeztünk és a támadásban is gyönyörű megoldásokat produkáltak a lányok.

Az utolsó 10 percet 12 pontos előnyből (54-42) kezdtünk, és még azt is elbírta a csapat, hogy 4 perc 15 másdopercig képtelen volt a gyűrűbe találni. Az olaszok felzárkóztak 5 pontra, de a hajrá a miénk lett.

Eredmény:
Magyarország-Olaszország 68-60 (21-17, 16-17, 17-8, 14-18)
Legjobb pontdobók, magyarok: Kuttor Enikő (21 pont), Kiss Virág (20), Dubei Debóra (10), Weninger Virág (8)
Legjobb pontdobók, olaszok: Mariella Santucci (18), Francesca Pan (16)

Csoportunk másik mérkőzésén a franciák 22 ponttal győztek a belgák ellen.

Franciaország-Belgium 66-44

A lányok kézilabda tornáján a magyar válogatott négy góllal kikapott Dániától. Kedden az oroszok következnek, akik egy góllal bizonyultak jobbnak a svédeknél.

XII. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Utrecht:
Lányok, 1. forduló,
A-csoport:
Norvégia-Németország 18-23, Csehország-Hollandia 15-39

B-csoport:
Oroszország-Svédország 29-28
Dánia-Magyarország 25-21 (12-8), Játékvezetők: M. Schilha, T. Schilha (németek)
Magyar gólszerzők: Gerháth 8, Pintér 4, Diószegi 2, Élő 2, Lányi 2, Balubacher 1, Ferenczy 1, Guttáyn 1.
A csoport állása: 1. Dánia 2 pont (25-21), 2. Oroszország 2 p (29-28), 3. Svédország 0 p (28-29), 4. Magyarország 0 p (21-25).

A tenisz első versenynapján a fiúk mezőnyében az első helyen kiemelt Valkusz Máté erőnyerő volt.
A legjobb 32 között kedden délelőtt 10 órakor a center pálya első találkozóján a brit Thomas Wright lesz az ellenfele. Győzelme esetén a 13. kiemelt orosz Kotov és az azeri Manafli találkozóján győztese következhet szintén a center pálya negyedik összecsapásán. A tét már a negyeddöntőbe kerülés.

A lányok mezőnyében a szintén elsőként kiemelt Gálfi Dalma Rebeka sikerrel vette az első akadályt a máltai Katrina Sammut ellen 6-1, 6-1 arányú győzelmével.
Kedden az orosz Tatiana Nikolaeva ellen a 12-es pálya második találkozóján folytathatja.
Ha továbbjut, amit remélünk, akkor az 1-es pálya ötödik találkozóján a cseh Kolarova és a 13. kiemelt román Bulgaru összecsapásának győztese következhet szintén a negyeddöntőbe kerülésért.

Fotók: Kovács Anikó

Fáklyafutás program

Rendező

GyőrGyőr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Hivatalos partnerek

Magyarország KormányaMagyar Olimpiai BizottságMagyar Atlétikai SzövetségMagyar Judo SzövetségMagyar Kerékpár SzövetségMagyar Kézilabda SzövetségMagyar Kosárlabda SzövetségMagyar Röplabda SzövetségMagyar Tenisz SzövetségMagyar Torna SzövetségMagyar Úszó SzövetségMagyar Kajak-Kenu SzövetségSzéchenyi István Egyetem