00
nap
van hátra.

Teljes a győri EYOF röplabdamezőnye

Győrben befejeződött a fiú U19-es röplabda Európa-bajnokság, ami egyben az EYOF2017 kvalifikációs tornája is volt. A végküzdelmek az Eb érmek mellett az 1-7. helyezettek számára EYOF indulási jogot is eredményezett.

A döntőben a csehek 3:2 arányban győzték le az olaszokat. A magyar válogatott a selejtezők során búcsúzott és a torna 10. helyén végzett. Az eredményhirdetésnél az érmeket és a torna legjobbjainak az elismeréseket többek között Borkai Zsolt, a MOB elnöke, Győr város polgármestere adta át.

Borkai Zsolt és a torna legjobb középső blokkolója az orosz Vitalii Dikarev

A győri tornán a következők szerezték meg az indulás jogát: 1. Csehország (a képen), 2. Olaszország, 3. Törökország, 4. Oroszország, 5. Lengyelország, 6. Franciaország, 7. Belgium. Magyarország a rendező jogán csatlakozhat nyolcadik válogatottként az 1-7. helyezettekhez.

Az Eb további sorrendje: 8. Finnország, 9. Románia, 10. Magyarország, 11. Szlovákia, 12. Bulgária

Az már korábban eldőlt, az arnhemi női U18-as Eb-n , hogy az EYOF női tornájának mezőnyét Oroszország, Olaszország, Fehéroroszország, Szerbia, Szlovénia, Németország, Hollandia, Magyarország alkotja.

Vasárnap egy különleges sporteseménynek is részese volt Győr, délelőtt 10 órakor a Kálóczy téri teniszpályán, Ludvig Zsolt, Borkai Zsolt MOB-elnökkel, Győr polgármesterével és Lubor Halandával együtt egy teniszmérkőzésen vett részt.

(MOB, fotók:cev.lu)

Rendező

GyőrGyőr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Hivatalos partnerek

Magyarország KormányaMagyar Olimpiai BizottságMagyar Atlétikai SzövetségMagyar Judo SzövetségMagyar Kerékpár SzövetségMagyar Kézilabda SzövetségMagyar Kosárlabda SzövetségMagyar Röplabda SzövetségMagyar Tenisz SzövetségMagyar Torna SzövetségMagyar Úszó SzövetségMagyar Kajak-Kenu SzövetségSzéchenyi István Egyetem